Szlaki wodne
© 2015 czarter-szczecin.pl
email: jasielski_m@wp.pl
tel.:606 465 976, 781 169 461


Szlak wodny
Berlin-Szczecin-Bałtyk
Zdjęcia pochodzą z książki Zdzisława Kilarskiego
Zalew Szczeciński wraz z Jeziorem Dąbie oraz okoliczne wody to największy na terenie Polski obszar dający niezliczone możliwości żeglugowe. Jest to najintensywniej rozwijający się obszar turystyczny w ostatnich latach. Mamy możliwość zwiedzenia drogą wodną wspaniałych zabytków Pomorza Zachodniego Meklemburgii oraz Międzynarodowych Dróg Wodnych E40 oraz E70. Niezliczona ilość portów i bliskość brzegu dają możliwość konfiguracji tras w zależności od doświadczenia załogi, wolnego czasu oraz warunków pogodowych.
Na krótsze wycieczki polecamy akwen Jeziora Dąbie (czwarte co do wielkości w Polsce) oraz okolice Szczecina i jego piękne bulwary. Mając do dyspozycji cały weekend możemy odwiedzić Kamień Pomorski i Dziwnów albo Świnoujście i po drodze wyspę Karsibór. Tygodniowy rejs daje nam możliwość dotarcia portów Niemieckiej części Zalewu Szczecińskiego a nawet odwiedzenia najpiękniejszej i największej Niemieckiej wyspy Rugia.
Płynąc Odrą na południe a później kanałami  możemy dotrzeć do Berlina i Poczdamu lub zwiedzić pojezierze Meklemburskie (odpowiednik naszych Mazur). Żeglując cały czas na południe Międzynarodową Drogą Wodną E30 dotrzemy do „Wenecji Północy” czyli Wrocławia.
W okolicy Kostrzyna nad Odrą (ujście Warty) na wschód biegnie Międzynarodowa Droga Wodna E70, której częścią jest Wielka Pętla Wielkopolski. To kolejny akwen żeglugowy przywracany do świetności, który warto odwiedzić.

Łodzie nasze wyposażone są w locje, przewodniki i mapy dostępnych akwenów, niezbędne do nawigacji i planowania trasy. Pozycja Pana Zdzisława Kilarskiego „Szlak wodny Berlin -Szczecin - Bałtyk” poprowadzi nas bezpiecznie do stolicy Niemiec. Do planowania rejsów i wycieczek po Jeziorze Dąbie i Zalewie Szczecińskim kopalnią wiedzy okaże się strona internetowa  autorstwa Pana Kazimierza Olszanowskiego (http://zalew.org/).
Pogoda Szczecin
x